Inchide

Revanşă câştigată: România-Ungaria 4-3

După înfrângerea suferită marţi în Ungaria, Naţionala României de fotbal feminin U17,  şi-a luat revanşa astăzi, câştigând cu scorul de 4-3. După primele 45 de minute oaspeţii au condus cu scorul de 3-1. În repriza a doua, împinse de un public numeros, fetele noastre au reuşit să întoarcă rezultatul marcând încă de trei ori.

Au marcat: Popa Loredana (12, 51, 79), Ciolacu Mihaela (64) - Kocsan Petra (3), Gruber Brigitta (24) Krascsevics Petra (39 pen)
Echipele de start:
România: Draguș (41 Dârle), Petre, Nagy, Meluță, Indrei (70 Foia), Moraru, Ciolacu, Ambruș (78 Grecu), Popa, Blidar (80 Neacșu), Scorțanu (41 Zăhan

Ungaria: Szabo, Rozmis, Vancsik, Horti (67 Pilan), Csiki, Zoltan (74 Nemeth), Zagoni (61 Kun), Szakonyi (41 Kis), Krascsenics, Gruber, Kocsan