Sport

Două victorii în... retur

Ca urmare a deciziei Asociaţiei Judeţene de Fotbal, în divizia D s-au disputat două etape contând pentru retur. CS Crişul Chişineu-Criş a realizat două victorii, ambele concludente. Astfel, în etapa a 18-a a jucat în 26 noiembrie acasă, cu CS Unirea Şeitin pe care a câştigat-o cu 3-0, iar etapa a 19-a s-a jucat în 3 decembrie în deplasare, cu Şiriana Şiria din care a ieşit victorioasă cu scorul de 4-0. Crişul se află pe locul 2 în clasament cu 46 de puncte, la două puncte diferenţă de prima clasată CS Şoimii Pâncota, cu menţiunea că liderul are o partidă mai puţin disputată. Returul de campionat va începe p ... citeste tot

Crişul, pe loc fruntaş

După ce a remizat 2-2 acasă cu Pecica, a ur­mat încă o remiză albă cu echipa clasată pe lo­cul 1, CS Şoimii Pâncota în etapa a 13-a. După cele două egaluri Crişul Chişineu-Criş a obținut 2 victorii: prima în etapa a 15-a cu Victoria Zăbrani (4-2) şi a doua în etapa a 16-a cu Victoria Mailat, scor 3-0. Au marcat Fritea în minutele 25, 84 şi Dema Fl. min 81. În 19 noiembrie Crişul a întâlnit în ultimul meci din tur AS Banatul Sânicolaul Mic pe care a învins-o cu scorul de 1-0. Astfel CS Crişul Chişineu – Criş se clasează pe locul 2 cu 40 de puncte, la 5 puncte distanță de prima clasată ... citeste tot

O zi de antrenament a echipei de juniori a Crişului

În data de 2 noiembrie  echipa ziarului a fost prezentă pe stadionul Crişul pentru a vedea cum se desfăşoară o zi normală de antrenament a echipei de juniori. Echipa de juniori a Crişului Chişineu-Criş este un lot numeros, de viitor al oraşului. Aşa o descrie antrenorul principa, Sorin Birta. " Echipa de juniori a Crişului Chişineu-Criş este  un lot format din 23-24 jucători cu vârste cuprinse între 13-18 ani. Avem 4 victorii şi 3 egaluri, echipă de viitor a oraşului, având copii şi din zonă.  Anul viitor vom  încera să urcăm cât mai sus în clasament" ne spune antrenorul principal al echipei Sorin Birta. Pe p ... citeste tot

CS Crişul, la cinci puncte de primul loc

După victoria de acasă, de la sfârşitul lunii septembrie, în meciul cu FC Sînleani (9-2) Crişul s-a deplasat la Curtici pe 1 octombrie, unde a câştigat cu scorul de 2-1. În min 5 după o centrare de pe partea stângă, Drăgan a deschis scorul de la şaisprezece metri, iar în min 14 s-a văzut egalată prin golul marcat de Baul. În min. 90 Toseschi a marcat golul care a adus victoria echipei noastre. Sâmbătă 8 octombrie Crişul Chişineu-Criş a câştigat împotriva formaţiei Şoimii Tauţ cu scorul de 4-1. Autorii celor 5 goluri au fost Alin Drăgan min. 9, 58, Faur 14, Fritea 88 iar pentru oaspeţi Militaru, în ... citeste tot

CS Crişul, la trei puncte de primul loc

După victoria de acasă, de la sfârşitul lunii septembrie, în meciul cu FC Sînleani (9-2) Crişul s-a deplasat la Curtici pe 1 octombrie, unde a câştigat cu scorul de 2-1. În min 5 după o centrare de pe partea stângă, Drăgan a deschis scorul de la şaisprezece metri, iar în min 14 s-a văzut egalată prin golul marcat de Baul. În min. 90 Toseschi a marcat golul care a adus victoria echipei noastre. Sâmbătă 8 octombrie Crişul Chişineu-Criş a câştigat împotriva formaţiei Şoimii Tauţ cu scorul de 4-1. Autorii celor 5 goluri au fost Alin Drăgan min. 9, 58, Faur 14, Fritea 88 iar pentru oaspeţi Militaru, în m ... citeste tot

Crișul defilează în liga a 4-a judeţeană

Sâmbătă 08 octombrie Crișul Chișineu-Criș a câștigat împotriva formatiei Șoimii Tauț cu scorul de 4-1. Autorii Celor 5 goluri au fost Drăgan Alin min 9, 58, Faur 14, Fritea 88 iar pentru oaspeți Militaru minutul 28. Echipele de start a celor două echipe au fost Crișul Chișineu-Criș a început meciul cu Rus Florin, Lăcătuș Cristian Marius, Toseschi Călin Marius, Cati Marius Florin, Drăgan Alin, Fritea Valentin, Ponta Marcel Viorel, Ciornei Alin Simion, Faur Marius Ionel, Ignat Iulian Ciprian, Turcuș Teodor Laurențiu. Rezerve: Dema Florin Dimitrie, Costea Beniami, Gherheș Ioan, Pop Andrei  Gheorghe, Grecsner  Gabriel. În minutul 46 ... citeste tot

Rezultatele meciurilor de fotbal din liga a 4-a judeţeană

Sâmbătă 01 octombrie în etapa a 10-a Crişul Chişineu Criş s-a deplasat la Curtici unde a câştigat cu scorul de 1-2. În min 5 după o centrare de pe partea stângă, Drăgan de la şaisprezece metri a deschis scorul, iar  în min 90 Toseschi a marcat golul care a adus victoria echipei noastre. Etapa a început la ora 11:00 la Arad între Uta II şi As Semlecana  Semlac, echipa oaspete învingând cu scorul de 0-2. Autorul ambelor goluri fiind Pei in min 70 si 73. Următoarele meciuri au început de la ora 15:00 după cum urmează: FC Sînleani-CS Păulişana Păuliş (1-8), CS Şoimii Tauţ-CS Unirea Sântan ... citeste tot

Crișul urcă pe a treia poziție în clasament

După nouă etape, echi­pa de fotbal locală se află pe locul 3 în campionat acumulând 20 puncte din 6 victorii, 2 egaluri, şi o înfrângere. În 3 sep­tembrie Crişul s-a de­plasat în etapa a 6-a la Arad unde a câştigat cu 4-1 împotriva echipei UTA II, iar în data de 10 septembrie Crişul a pri­mit vizita echipei Păuli­şana Păuliş. Crişul a ter­minat meciul victorioasă cu scorul de 6-0.  Marcatorii meciului au fost: Drăgan minutele 7, 30, 55, Dema minutul 20 şi Fritea minutele 67 şi 80. Duminică 18 septem­brie, în penultima etapă, Crişul a fost înfrântă în meci ... citeste tot

Victorie clară pentru CS Crișul

Sâmbătă 24 septembrie echipa locală a jucat acasă în etapa a 9-a cu FC Sînleani, meci câștigat de noi cu scorul de 9-2 (4-1) la pauză. Echipa noastră a avut un început mai anevoios, văzându-se condusă în minutul 2, prin golul marcat de Filimon. Crișul a dat replica în min 17, când Fritea de la 16 metri  a egalat printr-un lob peste portar. Crișul a jucat la presing iar în min 21, după o centrare de pe partea dreaptă, Dema să aducă echipa în avantaj, reușind o lovitură cu capul pe colțul lung. După 15 min Drăgan a mărit avantajul la 3-1 cu un șut spectaculos aproape de vinclu. Cu  șapte minute ... citeste tot

Prima înfrângere în deplasare

După opt etape, echipa de fotbal locală se află pe locul 4 în campionat acumulând 17 puncte cu 5 victorii, 2 egaluri, și o înfrângere. În 3 septembrie Crişul s-a deplasat în etapa a 6-a la Arad unde a câștigat cu scorul (1-4) cu echipa FC Uta II, iar în 10 septembrie Crișul a primit vizita echipei Păulişana Păuliş. Crișul a terminat meciul victorioasă cu scorul de 6-0. Marcatorii meciulu au fost: Drăgan minutele 7,30,55, Dema minutul 20 şi Fritea minutele 67 şi 80. Duminică 18 septembrie, în ultima etapă disputată, Crișul a terminat înfrântă în meciul cu AS Semlecana Semlac cu scorul de  2-1. A ... citeste tot