Sport

Crişul, pe loc fruntaş

După ce a câştigat în prima etapă în deplasare, la Şe­itin, cu 1-0, Crişul a învins şi în etapa a 2-a, acasă, cu CS Şiriana Şiria, cu scorul minim, prin golul marcat de Faur, în minutul 80.  Echipa din Chişineu-Criş, al carei antrenor este Alin Drăgan, a început meciul cu: Rusu Florin, Turcuş La­urenţiu, Ignat Iulian-Ciprian, Toseschi Călin-Marius, Dema Florin-Dimitrie, Ponta Marcel-Viorel, Faur Ma­rius-Ionel, Fritea Valentin (71 Marton Iosif-Alexan­dru), Drăgan Alin (62 Haş Liviu-Daniel) şi Ardelean Ciprian. Rezerve: Costea Beniamin şi Grecsner Ga­briel. Şold Ioan, antrenorul echipei din Şiria, a î ... citeste tot

Locuri fruntaşe pentru chişeuani la Campionatului Naţional de Navomodele

În perioada 4-7 august, Timişoara a fost gazda Campio­natului Naţional de Navomodele evoluţie şi viteză clasele F1,F2,F3 şi ECO  În cadrul campionatului au participat şi sportivi din locali­tatea noastră, legitimaţi ai Clubului Sportiv „Sportul Studen­ţesc” Bucureşti, care s-au remarcat obţinând locuri fruntaşe: Categoria juniori – Feldan Carina Iulia:  - locul I la clasa F1 +1Kg (campion naţional)  - locul I la clasa ECO STANDARD (campion naţional) - locul III la clasa F2 A Categoría seniori – Feldan Claudiu:  - locul I la clasa F1 -1kg (campion naţional) - locul I la clasa F1 +1kg (c ... citeste tot

Crișul Chișineu-Criș urcă două poziții în clasament

După primul rezultat de egalitate în deplasare la Ineu, Crișul Chișineu-Criș a întâlnit acasă, miercuri 24 august echipa CS Viitorul Satu Nou. În timpul celor 90 de min, cele două echipe nu au reușit să marcheze, astfel partida terminându-se cu scorul de 0-0. În etapa 5-a echipa locală a jucat în deplasare la Sântana câștigând cu scorul de 0-2, golurile fiind marcate de Ardelean min 31 și Faur min 36. Crișul Chișineu-Criș se află pe poziția a patra în clasament urcând două poziții și acumulând astfel 11 puncte după primele cinci etape. Următorul meci Crișul va juca în deplasare împ ... citeste tot

Rezultatele etapei 5 - Liga a 4-a

CS VICTORIA ZĂBRANI AS PROGRESUL PECICA 0 - 1 CS VOINŢA MAILAT AS AQUA VEST ARAD 2 - 0 AS BANATUL SÎNICOLAU MIC CS ŞOIMII TAUŢ 2 - 2 AS UNIREA ŞEITIN FRONTIERA CURTICI 2004 1 - 4 CS ŞIRIANA ŞIRIA FC SÎNLEANI 5 - 2 CS INEU AS SEMLECANA SEMLAC 3 - 3 CS VIITORUL SATU NOU CS PĂULIŞANA PĂULIŞ 3 - 0 CS UNIREA SÎNTANA CS CRIŞUL CHIŞINEU CRIŞ 0 - 2 CS ŞOIMII PÎNCOTA SC FC UTA II SA 4 - 0                  Poziție Echipe Puncte 1 CS Şoimii Pâncota 13 2 CS Voința Mailat 12 3 ... citeste tot

Prima remiză în deplasare la Ineu

În 20 august Crişul a jucat in deplasare împotriva echipei CS Ineu, care până înaintea meciului ocupa prima poziție in clasament. Crișul a început promițător, dominând clar în prima repriză, având câteva ocazii de gol în primele minute prin atacantul Haş cu un șut în bara adversă încă din minutul trei. A urmat o altă ocazie a lui Haș, care a scăpat singur cu portarul Rus. Dar cum ocazile se răzbună, în min 37, Ciprian Berar profitând de greşeala lui Faur, a şutat pe colţul lung al porţii aprărate de Florin Rusu, astfel deschizând scorul. În a doua repriză partida a fost mult ... citeste tot

Raportul anual al Clubului Sportiv ''Crișul Chișineu-Criș''

Raportul anual al  Clubului Sportiv ,,Crișul Chișineu-Criș'' prezentat  în ședința de Consilul Local prezentat de către Dumitru Lușcă președintele Consiliului de administrație al Clubului Sportiv           Subsemnatul Lușcă Dumintru viceprimarul orașului Chișineu-Criș, prin prezentul referat, informez Consiliul Local că prin hotărârea Consiliului Local nr.74/18.octombrie.2006 a luat ființă Clubul Sportiv ,,Crișul Chișineu-Criș'', având o singură secție sportivă, cea de fotbal, sub autoritatea Consiliului Local Chișineu-Criș. De menționat însă că așa cum este prevăzut în certificatul de ... citeste tot

Două meciuri, două victorii

După ce a câștigat etapa trecută  în deplasare, la Șeitin, Crișul câștigă și în etapa  a 2-a, acasă, cu CS Șiriana Șiria, cu scorul minim, prin golul marcat de Faur, în  minutul 80. Astfel , echipa locală urcă până pe locul 6 în clasament. Echipa din Chișineu-Criș, al carei antrenor este Alin Drăgan, a început meciul cu:  Rusu Florin, Turcuș Laurențiu, Ignat Iulian-Ciprian, Toseschi Călin-Marius, Dema Florin-Dimitrie, Ponta Marcel-Viorel, Faur Marius-Ionel, Fritea Valentin (71 Marton Iosif-Alexandru), Drăgan Alin (62 Haș Liviu-Daniel) și Ardelean Ciprian. Rezerve: Costea Beniamin și  Grecsner Gab ... citeste tot

Crișul a debutat cu dreptul în noul campionat

Crișul a debutat cu o victorie în deplasare împotriva echipei AS Unirea Șeitin cu scorul de 0-1, golul  fiind marcat de Alin Drăgan în minutul 24. Formațiile celor două echipe au fost:   AS Unirea Șeitin – Roșca Iosif –Attila, Luculescu Claudiu-Sergiu, Manga Bruno, Badea Iulian-Mircea, Șiclovan Călin, Șule Daniel, Tambor Daniel-Teodor, Popa Sebastian-Adrian, Zaharia Adrian-Florin, Corbu Adrian-Vasile, Leuca Vasile Sidor (73 Cyenge Andraș-Ioan) Rezerve – Suciu Pavel, Bălaș Casian. Antrenor: Cap Adrian. Crișul Chișineu-Criș -  Rusu Florin, Drăgan Alin, Fritea Valentin, Cotrău Flavius-Patrciu, Ignat Iulian-Ciprian, Ponta ... citeste tot

CS Crişul la debut de campionat

Ediţia 2011-2012 a campionatului judeţean de fotbal, liga a patra, a programat 17 etape în prima manşă. CS Crişul va disputa primul meci sâmbăta viitoare în deplasare, împotriva echipei Unirea Şeitin. Echipa locală va juca în acest tur de campionat şapte meciuri pe teren propriu, iar celelalte în deplasare. Antrenorul echipei CS Crişul, Alin Drăgan ne-a împărtăşit obiectivele stabilite pentru acest sezon, schimbările ce au survenit la nivelul jucătorilor şi pregătirile pentru meciul inaugural pe noul stadion. Vă prezentăm de asemenea la finalul interviului programul meciurilor echipei locale de fotbal în primul tur de campi ... citeste tot

Ultimele rezultate ale echipei de fotbal Crișul Chișineu-Criș

În etapa 25-a la fotbal, echipa locală a pierdut în deplasare la Semlac, împotriva echipei AS.Semlecana cu scorul de 2-1 după ce Crişul a reuşit să deschidă scorul în minutul 10 prin Popa Cosmin. În minutul 30, gazdele au egalat, iar în minutul 87 Pei Codrin a reuşit dubla, marcând pentru 2-1. În etapa a 26-a, datorită începerii lucrărilor de modernizare a bazei sportive Crişul, echipa locală a fost nevoită să se mute pe terenul lui CS Frontiera Pilu câştigând împotriva AS Voinţa Macea cu scorul de 3-0 prin neprezentarea echipei din Macea. În 30 aprilie CS Crișul s-a deplasat la FC Sâ ... citeste tot