Sport

Crişul Chişineu-Criş – UTA II 1-2

Înaintea pauzei de iarnă, C.S. Crişul Chişineu-Criş a disputat două partide din returul campionatului judeţean de fotbal. Cu Şoimii Tauţ unde a obţinut un rezultat de egalitate, iar sâmbătă, 30 noiembrie, Crişul a pierdut în faţa Utei cu scorul de 2-1. Dacă prima repriză a fost una în care ambele echipe au atacat porţile adverse, scorul deschizându-se repede, în minutul 8 arădenii au obţinut o lovitură liberă transformată de Burlă, iar peste alte 8 minute elevii lui Lucian Ciba aveau să egaleze prin Bărdan, scor cu care s-a intrat la pauză.   În partea a doua a meciului Uta parcă a intrat mai relaxată pe ter ... citeste tot

Primul meci din retur prima remiză

După terminarea turului de campionat, CS Crişul Chişineu-Criş s-a  deplasat la Tauţ în primul meci din retur unde au remizat scor 2-2. Marcatorii din acea partidă fiind Peia, R. Riviș  (Şoimii Tauţ) şi Manga, M. Morar  (CS Crişul Chişineu-Criş). Sâmbătă, 30 noiembrie, Crişul aşteaptă vizita arădenilor de la Uta II, iar  cu ajutorul iubitorilor  acestui sport şi a celor  care susţin echipa locală, sperăm ca la finalul partidei, arădenii să plece fără niciun punct.    Loredan Pantoş ... citeste tot

Sfârşit de tur victorios pentru CS Crişul Chişineu-Criş

CS Crişul Chişineu-Criş a jucat ultimul meci al turului în data de 16 noiembrie, în deplasare la Sînicolau Mic. Elevii lui Lucian Ciba şi-au propus în ultima etapă a turului o victorie, pentru a menţine presiunea asupra jucătorilor Progresului, cele două formaţii aflându-se pe primele două locuri în clasamentul judeţean. Echipa locală a reuşit o victorie clară cu scorul de 5-1, toate cele cinci goluri fiind marcate de Sergiu-Octavian Bărdan. “ Niciodată nu mi s-a mai întamplat să marchez cinci goluri. După meci colegii m-au felicitat şi le mulţumesc,  în special antrenorului.  Încerc să mă pregăte ... citeste tot

Meci de palmares pentru handbalistele de la C.S.Crișul

Principalul rival al jucătoarelor din Chișineu-Criș, C.S. “Frontiera” Curtici, a fost înfrânt. După patru etape, sportivele pregatite de Florica Boldor au obținut tot atatea victorii. Ultima “victima” a fost C.S. “Frontiera” Curtici. În postura de gazde, handbalistele de la C.S. Crișul s-au impus fără probleme, cu scorul de 32-30, la pauza 15-9. În cea dintâi repriză, echipa noastră s-a distanțat de adversare,  asigurându-și un avantaj liniștitor la pauza, de 6 goluri. Repriza secundă a fost mai echilibrată, echipa din Curtici reușind să marcheze mai multe goluri decât în prima parte a j ... citeste tot

C.S. "Unirea" Sântana - C.S. Crişul Chişineu-Criş 15-48! Urmează mult așteptatul meci cu echipa din Curtici!

Pentru că niciun meci câștigat nu se compara cu un altul, fetele din echipa de handbal C.S. Crișul din Chișineu-Criș s-au întors din nou câștigătoare. Cu toate că au existat oameni mai neîncrezători în meciul disputat sâmbătă, 9 noiembrie, în Campionatul Județean împotriva echipei din Sântana, acest lucru le-a ambiționat mai mult pe jucătoarele noastre, bifând o frumoasă victorie, care le menține în lupta pentru primele locuri. “Am pornit de acasă convinse că vom câștiga, dar nu ne-am așteptat să înscriem un număr atât de mare de goluri. A fost o surpriză plăcuta pentru noi. Dup ... citeste tot

Meci câştigat fără emoţii

Începând cu ora 14.00, ieri, 09 Noiembrie, CS Crişul Chişineu-Criş a câştigat cu scorul de 4-0 meciul disputat pe teren propriu împotriva echipei Aqua Vest Arad. Crişul a intrat la vestiare în avantaj, Alin Ciornei marcând din 11 metri. În repriza a doua Crişul nu a avut emoţii iar elevii lui Lucian Ciba au reuşit să mai marcheze trei goluri prin Bărdan Sergiu, Voştinar Florin şi Iancu Teodor, meciul terminându-se cu scorul de 4-0.   Loredan Pantoş ... citeste tot

Victorie după victorie la handbal, pentru echipa din Criș

Fetele de la C.S. Crisul au obținut o nouă victorie în campionat, de această dată în fața echipei C.S.S Arad. Prima repriză a fost echilibrată, la începutul partidei C.S.S Arad conducând cu scorul de 6-1. Fetele noastre și-au revenit, au egalat și au reușit să se mențină în avantaj. În cea de-a 2-a repriză, echipa din Criș a reușit să se desprinda de C.S.S Arad pe tabela de marcaj, câștigând astfel cu scorul de 42-29. Echipa de start: Pop Iasmina, Boldor Roxana, Flueraș Iasmina, Vartolomei Lucreția, Morariu Mirela, Boldor Florica, Gorongyi Angela. Pe parcurs au mai intrat: Boldor Eliza și Per Tunde. În urmatoarea etap ... citeste tot

Prima înfrângere în acestă ediţie de campionat

Crişul a pierdut derby-ul de sâmbătă cu Progresul după ce, la pauză, echipa locală a intrat în avantaj prin golul înscris în minutul 45. După pauză Progresul Pecica a egalat în minutul 70, iar în minutele de prelungire Gheorghe Ponta a dat un euro-gol din lovitură liberă.Astfel, Progresul Pecica se menţine pe locul 1 pe când CS.Crişul Chişineu-Criş obţine prima înfrângere pe teren propriu aflându-se pe locul 3, cu 27 de puncte .   Loredan Pantoş  ... citeste tot

Interviu cu Iasmina Pop: „Pe terenul de handbal am descoperit ce înseamnă prietenia, munca în echipă, mândria, bucuria”

Cum ai descoperit pasiunea pentru handbal? Eram mică și mă atrăgea orice activitate. Cunoșteam câteva fete din echipă și, astfel, într-o zi m-am trezit și eu printre ele. Antrenoarea mea a dus o luptă grea până să îmi gasească locul în teren. Până într-o zi, când din întamplare, nu am avut portar. M-am pus în poartă, și acolo am rămas până azi. În poarta am descoperit pasiunea pentru handbal. De ce handbal și nu alt sport? Pentru că handbalul e totul pentru mine. Mă reprezintă total. Pe terenul de handbal am descoperit ce înseamna prietenie, munca în echipă, mândria, bucuria. Poate ... citeste tot

Derby local în această săptămână

Au mai rămas cinci zile până la marele derby al Ligii a 4-a din Campionatul Judeţean de fotbal, când echipa locală, întâlneşte liderul la zi, Progresul Pecica. Elevii lui Lucian Ciba sunt încrezători că pot să facă o partidă bună şi să îi mulţumească pe spectatorii care vin la meci. „Sâmbătă dorim să câştigăm chiar dacă avem probleme de lot, Faur fiind accidentat iar alţi jucători neputând să joace. Băieţii sunt conştienţi că  meciul de sâmbătă  este unul foarte greu, sperăm să facem un joc bun şi să terminăm turul de campionat fără nicio înfrângere”,& ... citeste tot